2 Aralık 2011 Cuma

Yeniyıla 1 kala ,Aralık ayında işler tıkırın da mı???

Aralık ayından her zaman korkmuşumdur yapılacak o kadar çok şey vardır ki bu ayda; ağızım uçuklar ,gece rüyalarımda kabuslar görmeye başlarım en nihayetinde .
1.yazılıların verdiği telaşla ikinci yazılıları düzeltmenin verdiği stresi mi dersin ? yoksa koca yazdan kalma tüm kısa kollulara ve yazlıklara veda etmenin gerektiği üzüntülü dakikaları mı? Her nasılsa hepsi bu ayda çıkar karşımıza ...
Sonra eylülde yaprak dökümüymüş ,ekimde yazılılarmış ,kasımda aşkmış gibi belli bir olay üstünde zaman harcamamızı sağlayabilecek günleride yoktur mesela Aralık ayının .Nasıl becerebiliyorsa hepsini aynı anda kafamızın üstüne sinsi sinsi yıkıverir .Diğer aylarda geçiştirdiğiniz bütün sorumluluklarınız bu ayda patlak verir çoğu zaman ,,, evinizi tüm bu yığılmalara rağmen temizlememiz gerekir ,sonuçta ayın sonunda büyük bir yılbaşı partisi verebilirsiniz .Cüzdanınızdan hiç bahsetmiyorum bile kesinlikle şu alışverişiymiş, bu alışverişmiş derken kalıverir bomboş ...Sonracımınaa tabikide paranızı daha ikinci haftadan tamamen bitirdiğiniz için yılbaşı için yapacağınız planda buna uymak zorunda kalır .Yani '' şöylee bir seferindede yeni yıla italyada girelim '' diyemezsiniz çünkü hem çeşitli şeyleri düzeltmek için çokk çalışmanız hemde yazdan kalmaa dolabınızı düzenlemeniz gerekiirrr .Birde doğumgününüz aralıktaysa yandınızzz yılbaşı partisinin yanına birde doğum günü nüzün masrafları yüklenirrr .
Yani diyeceğim şu ;kasımda aşkk başkaysa ,aralıktada işler bir başkadırrr :D

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder